Halı Altı Isıtma

Halı Altı Isıtma

Karbonik ısıtma filmleri halı altı ısıtması için en ideal çözümdür. Evlerde, Misafirhanelerde, camilerde, mescidlerde ve bir çok alanda halı altı zeminden ısıtma yapmaktadır.


Karbon film yerden ısıtma sistemi kullanılan konutlarda, villalarda,hastanelerde, otellerde, camilerde,tarım ürünlerini kurutmada, seralarda ,iş yerlerinde,yatlarda,ana okullarında, spor salonlarında,spa merkezlerinde kolaylıkla uygulanır. Halı altı uygulaması yapılabildiği gibi , parke altında da kontrollu termostatlar vasıtası ile mükemmel çözümler sunmaktadır.

 

Karbon-metal karışımı bir yüksek teknoloji ürünüdür. Isı kaynağı tüm yüzey olduğu için, her noktasında bir dakika içinde aynı sıcaklık elde edilir.

Homojen ısı dağılımı vardır. Diğer yerden ısıtma sistemlerinden farklı olarak Karbonik Isıtıcı Filmler yüzeydeki bazı yerleri sıcak, bazı yerleri serin bırakmaz.

Çizilme, delinme, yırtılmaya karşı çok daha dayanıklıdır. Ulaşılan sıcaklık çok yüksek olmadığı ve döşeme altına saklandığı için, ürün yıpranmamakta ve ürettiği ısıdan etkilenmemektedir. Bu nedenle Karbonik Isıtıcı Filmlerinin ömür sınırı yoktur.

Çok ince olması ve basit montajı sayesinde, uygulama son derece kolay ve konforludur.

Su basmasından etkilenmez

Klasik ısıtma sistemleri önce havayı sonra insanı ısıtırken,  Karbonik Isıtıcı Filmleri önce insanı ısıtır. Bu nedenle, klasik ısıtma sistemlerine göre % 30–50 arasında daha az enerji kullanır.

Ürünün Far Infrared olması romatizmal hastalıklara iyi gelir. Toz biriktirmez özelliği ile anti- alerjiktir.

Yapılan incelemelerde "far infrared" ısının toz böceklerini (mite) ve bakterileri azalttığı görülmüştür.

Yüksek verimi sayesinde hızlı ısıtma mümkün olup karbon filmin içinde bulunan karbon tabakadan gelen infrared ışınlarla gün ışığının oluşturduğu gibi sağlıklı bir ısınma sağlanmaktadır. Far infrared ısı, insanın yaydığı ısı ile aynı frekanstadır. Her ikisinde de ısı kaynağı karbondur.

Yapısı çok basit ve uzun ömürlüdür. Darbenin çok olduğu spor salonu gibi mekanların ısıtmasında rahatlıkla kullanılabilir.
Donma ve bakım derdi olmadan uzun süreli kullanabilirsiniz.

Elektrikten ya da CO2den kaynaklanan kazalara son çocukların ve yaşlı insanların bulunduğu ortamlarda güvenle kullanabilirsiniz.

Parke 5 dakika, halı 3 dakika gibi bir sürede ısınır.